Марсилия изхвърча от турнира за Купата на Франция

Отборът на  Олимпик Марсилия затвърждава своя посредствен сезон, след като беше елиминиран след 1:2 в неделя в Перпинян на 1/16-финал в турнира за Купата на Франция от Кане Русийон, отбор от Лига Национал 2, еквивалент на 4-та дивизия.

Голове на Йерми Постераро в 21-вата и на Йохан Бап в 71-ата осигуриха успеха на скромния тим от Прованс, а за Олимпик (Марсилия) Аркадиуш Милик изравни в 38-ата минута след пас на Валер Жермен.

Това беше и последният мач на пейката на Насер Ларгует, временен треньор, който ще отстъпи мястото си през следващата седмица на аржентинеца Хорхе Сампаоли.

Олимпик Марсилия понастоящем е 8-и във френското първенство, като в последните месец и половина преживява бурни дни, които костваха поста на Андре Вияш-Боаш.

Лидерът в първенството Лил не допусна такива сензации и се справи с 3:1 при гостуването на остров Корсика на друг четвъртодивизионен отбор Газелек Аячо. Домакините обаче улесниха максимално "песовете, след като си вкараха два антогола. Александър Дуримел го направи за 1:0 9-ата минута, а Малик Лопи в 84-ата за 3:0. Португалецът Шека се разписа за 2:0 в 71-ата минута, а корсиканците върнаха един гол минута преди последния съдийски сигнал.

Анже отнесе с 5:0 Клуб Франсискен, който се състезава в първенството на остров Мартиника, а в другата среща от днес се изправиха два отбора от четвърта лига. Шатобриан победи с 3:1 като гост Роморантен и продължава в следващата фаза.

Утре е едно от дербитата на този етап от турнира, което пък е и регионален сблъсък: Ница приема Монако.