Без Антов в състава си Болоня допусна загуба срещу Наполи (видео)

Без българския защитник Валентин Антов в състава си отборът на Болоня допусна поражение с 1:3 като гост на Наполи в двубой от 26-ия кръг на Серия А. Антов беше в групата за мача, но не получи шанс за изява от треньора Синиша Михайлович. Бившият капитан на ЦСКА-София направи своя дебют в елита на италианския футбол при загубата с 0:1 от Каляри в миналия кръг.

GOOOOOOL!! #NapoliBologna 3-1 #ForzaNapoliSempre

Публикувахте от SSC Napoli в">
Наполи откри резултата още в осмата минута след красива комбинация пред наказателното поле на Болоня, завършена от капитана Лоренцо Инсиние. След гола неаполитанците се дръпнаха назад и позволиха на гостите да атакуват, което можеше да им струва скъпо, като веднъж и гредата им помогна, но в крайна сметка резултатът се запази до почивката.
Втората част започна с куриозно отменен гол за Болоня. Вратарят на Наполи Давид Оспина сбърка при вкарването на топката в игра и Родриго Паласио се възползва от грешката му, като я вкара в мрежата. Попадението обаче беше отменено.
В 66-ата минута влезлият като резерва Виктор Осимен удвои аванса на домакините, след като завърши контраатака на Наполи.
Михайлович: Антов ми хареса, въпреки че сбърка при гола
В 73-ата минута Болоня стигна до попадение след нова грешка на Оспина, който затрудни с подаването си Диего Деме. Паласио му отне топката и подаде към Роберто Сориано, който направи 1:2. Резултатът обаче не се задържа дълго, тъй като в 77-ата минута Инсиние покачи на 3:1. Капитанът на домакините се възползва от грешка на Лоренцо де Силвестри и с удар от границата на наказателното поле върна аанса от два гола за своя тим.
Наполи продължи да се възползва от пространствата и в 83-ата минута беше близо до четвърти гол, но вратарят Скорупски спаси удара на Политано, който напредна сам и стреля от десетина метра. В ответната атака от фаул Муса Бароу затрудни максимално Давид Оспина.
Резултатът се запази до края и така Наполи се приближи само на 3 точки от топ 4. Възпитаниците на Дженаро Гатузо вървят шести с 47 точки, докато Болоня е 12-и с 28.