Кротоне прекъсна черната си серия в зрелищен мач (видео)

Отборът на Кротоне записа домакински успех с 4:2 над Торино в зрелищен мач от 26-ия кръг на италианския елит. По този начин калабрийците сложиха край на серията си от седем поредни поражения, като също така постигнаха първа победа над този съперник от 2010 година насам. Гостите пък допуснаха първата си шампионатна загуба от 9 януари насам.

В 27-ата минута Сими откри резултата за домакините с точно изпълнена дузпа, свирена за игра с ръка на Кристиан Ансалди. В 45-ата Роландо Мандрагора изравни за гостите. В 54-ата Сими беше на точното място, за да отбележи втория си гол в мача. В 64-ата гредата попречи на съотборника му Лисандро Магалан да се разпише. В 80-ата Аркадиуш Реца увеличи преднината на своя тим с чудесен далечен шут. В 84-ата Антонио Санабрия му отговори с прекрасен изстрел от голямо разстояние, с който намали изоставането на торинци. Само минута по-късно резултатът можеше да стане 3:3, но Алекс Кордас изби опасен удар на Амер Гояк в гредата. В добавеното време Томас Ринкон от състава на Давиде Никола си изкара втори жълт и съответно червен картон. Веднага след това Адам Унас оформи крайното 4:2 след впечатляваща солова акция.
Така Кротоне остава на дъното на класирането, но вече е с актив от 15 точки. Торино също е в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ата позиция с 20 спечелени пункта в 24 мача.