Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Драматично равенство след голова фиеста във Флоренция (видео)

Фиорентина и Парма си спретнаха голова фиеста в сблъсък със значение в битката за оцеляване. Срещата на "Артемио Франки" завърши 3:3 след поредица от обрати и два гола в последните минути.

Домакините на два пъти повеждаха след голове на Лукас Мартинес (28) и Никола Миленкович (42). Парма изравни през първата част след дузпа, изпълнена от Юрай Кучка (32). Ясмин Куртич направи резултата 2:2 в 72-ата минута, а Михай Михайла изведе гостите напред в последната минута. Това обаче не бе достатъчно за успех, тъй като автогол на Симоне Якопони в добавеното време доведе до ново равенство и крайното 3:3.

След този резултат "виолетовите" са 14-ти и се намерат на 6 точки над зоната на изпадащите, а Парма е предпоследен и изостава на пет точки от първия тим над чертата, който е Каляри.
Двата отбора неочаквано се борят за оцеляване, след като се надяваха на доста по-успешен сезон и да са далеч от опасната зона на този етап от кампанията. Срещата бе с открит футбол от началото, но още повече се оживи след първия гол. При него Мартинес Куарта бе оставен напълно непокрит след статично положение и с глава откри резултата.
Ерик Пулгар обаче подари изравнителния гол на гостите, след като събори се спъна и спря топката с ръка, а Кучка бе точен от отсъдената дузпа. Парма можеше да стигне до пълен обрат много бързо, но Драговски успя да отрази удар на Жервиньо. Вместо това Фиорентина отново поведе. Миленкович акробатично прати топката в мрежата при добавка.
През второто полувреме Куртич се измъкна от Малкуит и от воле изравни в 72-ата минута. В края и двата отбора търсеха победата. Денис Мас се появи като резерва за гостите и стреля с глава на сантиметри от вратата. Удар на Мартинес Куарта пък завърши в гредата.
Парма поведе в последната минута след поредната слаба изява на защитата на домакините. Инглезе намери Михайла, който отблизо нямаше проблем да се разпише. Това обаче не бе краят. Наставникът на гостите Роберто Д'Аверса бе изгонен от пейката. "Виолетовите" направиха последен отчаян опит да стигнат поне до точка и след разбъркване в наказателното поле топката се отклони в Якопони и отиде в мрежата за крайното 3:3.