Обезкървен Милан не сгреши във Верона (видео)

Отборът на Милан постигна 11-ата си шампионатна победа като гост през сезона, като спечели с 2:0 срещу Верона на “Маркантонио Бентегоди” в двубой от 26-ия кръг на Серия “А”. Раде Крунич (27') и Диого Далот (50') отбелязаха попаденията в срещата.

В резултат на кадровите проблеми в своя състав Стефано Пиоли беше направил цели шест промени след равенството 1:1 с Удинезе. В защита мястото си беше запазил единствено капитанът Алесио Романьоли. Така като титуляри се завърнаха Давиде Калабрия и Фикайо Томори, а Далот замени контузения Тео Ернандес. Сандро Тонали все още не е възстановен напълно от травмата си и затова Суалихо Мейте стартира от първата минута. Този път Крунич влезе в ролята на плеймейкър, а контузията на Анте Ребич даде възможност за изява на Алексис Салемакерс по левия фланг. На върха на атака беше Рафаел Леао. Домакините бяха разположени в 3-4-2-1 с централен нападател Кевин Лазаня, който беше подпомаган от Матия Дзакани и Антонин Барак.

В деветата минута Томори сгреши със свое подаване към Джанлуиджи Донарума, но Лазаня не успя да се възползва от получения шанс за гол. В 15-ата Калабрия намери Леао с центриране, но ударът с глава на нападателя мина над вратата. В 27-ата Крунич даде аванс на "росонерите" с перфектно изпълнен пряк свободен удар. В 32-ата Леао пробва шут, който не намери целта.
В 50-ата минута Далот получи топката на границата на наказателното поле и с чудесен шут удвои преднината на гостите. В 53-ата Салемакерс пробва шут, който мина над вратата. В 76-ата Федерико Чечерини стреля с глава след центриране от корнер, но ударът му се оказа неточен. Последва домакински натиск с няколко пропуска пред противниковата врата. Най-големият беше в 88-ата минута, когато Крунич изчисти от голлинията удар с глава на Давиде Фараони и по този начин резултатът остана непроменен.
Така вторият в класирането Милан събра 56 точки в своя актив и скъси дистанцията от лидера Интер на три пункта преди утрешния мач на “нерадзурите” с Аталанта. Верона пък остана на осмата позиция с 38 точки на сметката си.
ВЕРОНА - МИЛАН 0:2

0:1 Крунич (27')
0:2 Далот (50')