Селта ликува в луд мач с 16 допълнителни минути (видео)

Съставът на Селта постигна драматична победа с 4:3 над Уеска като гост в двубой от 26-ия кръг на Ла Лига. Двата отбора се надпреварваха да бележат, а победен се оказа голът на Фран Белтран в 76-ата минута. С този успех тимът от Галисия се изкачи до осма позиция, докато Уеска е последен.

Двубоят на китния “Ел Алкорас” ще се запомни и с това, че продължи с 16 минути повече. В заключителните секунди на първата част се стигна до тежък сблъсък между нападателя на домакините Рафа Мир и вратаря на съперника Рубен Бланко. Наложи се стражът да получи лекарска помощ за по-дълъг период от време, но в крайна сметка той не успя да се върна в игра и беше заменен. Всичко това наложи 10 минути добавено време на тази част. Второто полувреме пък беше удължено с 6 минути в период, в който Уеска нападаше с всички сили.

Санти Мина (5’) даде ранен аванс на Селта, но десетина минути по-късно арагонци вече бяха обърнали резултата в своя полза чрез Димитрис Сиовас (14’) и Рафа Мир (16’).

Опитният Нолито (37’) изравни преди почивката, в 52-ата Уго Майо изведе гостите напред - 3:2. Давид Ферейро възстанови равенството в 74-ата, но само две минути по-късно Белтран заби оказалия се решаващ гол за крайното 3:4.

В 88-ата гостите удариха греда, но след това се прибраха в наказателното си поле и в оставащото време поне на три пъти се измъкнаха след опасни удари и разбърквания.