Мартин Стоев и Сливнишки герой с 13-а поредна победа (галерия)

Волейболният отбор на Сливнишки герой (Сливница) постигна 13-а  поредна победа в Западната група на Висшата волейболна лига.

В собствената си зала “Арена Сливница”, възпитаниците на Мартин Стоев победиха ВК Звездец (Горна Малина) с

3:1 (24:26, 27:25, 25:21, 25:18)

.
12 Мартин Стоев и Сливнишки герой с 13-а поредна победа
Така Сливнишки герой остава едноличен лидер само кръг преди края на редовния сезон. Тимът от Сливница е единствен без загуба във Висшата лига до момента и в двете групи.

Сливнишки герой е непоклатим на лидерската позиция с 39 точки (13 успеха), съперникът е на седмата позиция с 9 точки (3 победа, 10 загуби).

Това бе най-трудната победа за волейболистите на Сливнишки герой, които неочаквано загубиха първия гейм от Звездец, който се раздаде на 110% и спечели частта с 26:24, като за това бяха необходими цели 28 минути.
Точка за точка вървеше и втория гейм, в който Стоев направи промени в състава и успя по типично свой начин да „върне отбора в час“.

Много трудно “героите" спечелиха с 27:25, като така и пречупиха своя противник, и в оставащите два гейма до края те бяха безапелационни с 25:21 и 25:18.
В последният редовен кръг след седмица Сливнишки герой гостува на Миньор в Перник, като това е и голямото дерби на групата, между първия и втория.