Джейкъбс отвя конкуренцията за европейската титла на 60 метра

Ламонт Марсел Джейкъбс (Италия) спечели титлата в спринта на 60 метра на Европейското първенство по лека атлетика в зала в полския град Торун. Роденият в САЩ атлет (от майка италианка, който се мести в Италия още като дете) триумфира убедително на финала с най-добър резултат в света за сезона от 6.47 секунди. Това е и изравнено четвърто най-добро време в Европа в историята в бягането на 60 метра в зала.

Втори с 6.60 секунди финишира Кевин Кранц от Германия, а трети с 6.61 секунди завърши защитаващият титлата си Ян Волко (Словакия), който този път трябваше да се задоволи с бронза.

“Невероятно е, мечтата се сбъдна! В тренировките бях много бърз, но не очаквах да бягам 6.47 сек. Това е нов личен рекорд, нов национален рекорд, просто съм в шок. Сега ще работя здраво за летния сезон, но работата, която свърших за 60 метра, е добра за 100 м и за щафетата”, каза развълнуваният европейски шампион на 60 метра след финала.