Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Рилски спортист не допусна изненада в Пловдив

Рилски спортист продължи доброто си представяне този сезон, надигравайки със 100:82 (24:16, 24:27, 27:18, 25:21) Академик Пловдив като гост в мач от 20-я кръг на НБЛ.

Рилецо е лидер в класирането с 16 победи и 2 загуби, а Академик заема пето място с 8 успеха о 10 поражения.

Мачът в Пловдив не започна добре за домакините, които не успяха да влязат в ритъм и да се противопоставят на съперника си през първата част. Във втората четвърт обаче те се „събудиха” и дори успяха да надделеят над съперника си с 3 точки (27:24), но в общия резултат изоставаха с 5 точки (43:48) преди почивката.

След паузата гостите от Самоков не дадоха повече шанс за изненади на опонента си и просто увеличаваха разликата в срещата.

За Рилски спортист Трей Портър вкара 21 точки, Брандън Браун наниза 15, а Алекс Симеонов се отчете с 14.

Йере Вучица беше най-резултатен за Академик с 21 точки, а Васил Бачев добави 16.