Мората взе диригентската палка в отсъствието на Роналдо и донесе обрат за Юве срещу Лацио (видео)

Ювентус измъкна важна победа с 3:1 в домакинството си на Лацио от 26-ия кръг в Серия "А". Торинци не започнаха добре и първи допуснаха гол още в 14-ата минута, дело на Хоакин Кореа. След това обаче Алваро Мората взе диригентската палка и вдъхнови обрата за своя тим, като първо асистира за изравнителния гол на Адриен Рабио в 39-ата минута, а след това сам реализира две попадения в 57-ата и 60-ата минута от дузпа, за да донесе успеха на "бианконерите". Домакините започнаха мача без звездата си Кристиано Роналдо, който получи почивка заради лека травма, но все пак се появи в игра в 69-ата минута. Това пък бе трета поредна загуба за "Орлите" във всички турнири.

Андреа Пирло заложи на Деян Кулушевски и Алваро Мората в предни позиции. Федерико Бернардески и Федерико Киеза започнаха на двете крила, а Адриен Рабио и Аарън Рамзи действаха в средата на терена.

Лацио пък започна с Чиро Имолиле и Хоакин Корея в атака. Сенад Лулич и Адам Марушич бяха на крилата, а в средата действаха Луис Алберто, Лукас Лейва и Сергей Милинкович-Савич.

Първата възможност в мача бе създадена от гостите. В 4-ата минута Мохамед Фарес се възползва от грешка на Хуан Куадрадо, отне и стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.

В 9-ата минута римляните за втори път притестиха Войчех Шчесни. Този път Сергей Милинкович-Савич стреля опасно от фаул и кълбото профуча опасно близо покрай вратата.

По-добрата игра на Лацио доведе и до гол. В 14-ата минута Кулушевски сбърка при едно връщане назад и позволи топката да бъде отнета от Хоакин Кореа, който напредна на скорост, финтира Мерих Демирал и с удар по земя вкара за 0:1.

В 20-ата минута "Орлите" имаха нова възможност. Милинкович-Савич стреля опасно по земя и Шчесни трябваше да прави важно спасяване.

Полският страж отново трябваше да се намесва в 22-ата минута, когато и Луис Алберто реши да го тества с далечен удар, но този пък Шчесни бе застанал добре и улови без проблем.

Постепенно Ювентус изравни играта. В 25-ата минута се стигна до изключително спорно положение. Уесли Хут игра с ръка в наказателното си поле, но съдията подмина ситуацията, преценявайки, че действието на защитника е било неволно.

Първото по-добро положение за домакините създаде Аарън Рамзи. Той проби на скорост и опита диагонален шут, но малко не му достигна, за да намери очертанията на вратата.

След това в 37-ата минута Алваро Мората отправи опасен изстрел с глава след центриране от фаул, но топката тупна до гредата и излезе в аут.

Натискът на торинци даде резултат в 39-ата минута. Алваро Мората пусна пас в коридор за Адриен Рабио, който с много красив удар от малък ъгъл прати кълбото под гредата за 1:1.

В края на полувремето Лацио за малко да си върне преднината. Фарес отново се бе включил в предни позиции и отправи опасен изстрел от границата на пеналта, който профуча до гредата.

Юве започна силно второто полувреме. В 49-ата минута Киеза финтира няколко защитници, освободи си пространство и шутира в близкия ъгъл, но Хосе Рейна бе застанал добре и спаси.

Гостите обаче отговориха бързо и в 52-ата минута Милинкович-Савич стреля с глава и нацели напречната греда.

В 57-ата минута обаче домакините направиха пълен обрат след страхотна контраатака. Киеза отне в собственото си поле, напредна на скорост и подаде за Алваро Мората, който надбяга прекия си пазач и хладнокръвно вкара за 2:1.

Две минути по-късно "бианконерите" получиха дузпа. Милинкович-Савич изблъска в гръб Рамзи в наказателното поле и този път съдията Давиде Маса без колебание посочи бялата точка. Мората изпълни наказателния удар и направи резултата 3:1.

В 66-ата минута Федерико Киеза имаше шанс да обстрелва вратата, но изстрелът му бе спасен от Рейна.

В 69-ата минута Андреа Пирло все пак реши да пусне Кристиано Роналдо в игра и да даде почивка на Мората, който напусна терена.

Лацио не се предаде и в 76-ата минута Чиро Имобиле отправи много хубав далечен шут, а Шчесни трабваше да прави решително спасяване.

Три минути по-късно и Кореа направи поредния си опасен пробив, но той завърши с неточен удар покрай вратата.

В последната минута на редовното време Фарес отново отправи бомбен изстрел, топката се оплете в мрежата, но от външната страна.

С тази победа Ювентус събра актив от 52 точки и остава на 3-ото място, но поне малко скъси дистанцията с Интер и Милан, които тепърва ще играят своите мачове от кръга. Лацио пък е на 7-ото място с 43 точки.