Барселона успя да превземе и "Ел Садар" (видео)

Отборът на Барселона спечели с 2:0 срещу Осасуна на "Ел Садар" в късния двубой от съботната програма на 26-ия кръг в Ла Лига. Жорди Алба (30') и резeрвата Илаиш Мориба (83') вкараха попаденията в срещата. Така каталунците записаха осми пореден успех в шампионатно гостуване.

В трети последователен мач Роналд Куман заложи на схемата 3-5-2. Наставникът беше направил само две промени след победата с 3:0 над Севиля в Купата на краля. Едната беше свързана със Самюел Юмтити, който замени контузения Жерард Пике. Другата бе появата на Антоан Гризман на мястото на Усман Дембеле. Така той си партнираше с Лионел Меси в атака. Домакините пък бяха подредени в 4-4-2 с Рубен Гарсия и Джонатан Кайери в нападение.

Още във втората минута Кайери опита с прехвърлящ удар от своята половина да преодолее Марк-Андре тер Стеген, но вратарят се върна назад навреме и улови топката. В 14-ата Роберто Торес стреля опасно от границата на наказателното поле, но Тер Стеген изби удара му в корнер. В 16-ата Меси пробва шут, който обаче беше блокиран. В 20-ата аржентинецът беше изведен сам срещу вратаря, който игра с ръка извън наказателното си поле. Главният съдия извади червен картон за Серхио Ерера, но той беше отменен, тъй като Меси се оказа в положение на засада.

В 23-ата минута Торес засече центриране на Кайери до противниковата врата, но Юмтити изчисти топката. В 25-ата Гризман стреля с глава, като така прати топката в аут. В 30-ата Меси изведе с чудесен пас Алба, а левият бек с мощен шут отбеляза петото си попадение през сезона. В 34-ата Гарсия получи топката в близост до вратата, но неговият изстрел беше отразен от Тер Стеген. В 44-ата Меси пробва удар по земя, с който спечели корнер.

В 48-ата минута Меси отново се опита да се разпише, като неговият далечен шут беше спасен от Ерера. В 61-ата Френки де Йонг получи възможност да стреля, но Аридане го блокира успешно. В 67-ата Меси изпълни пряк свободен удар, след който топката профуча покрай вратата. В 70-ата Кайери стреля с глава, но не намери целта. В 77-ата Педри пробва шут от разстояние, който попадна право в ръцете на Ерера. В 79-ата Алба се опита да се разпише за втори път в мача, но Ерера не му позволи да го направи. В 83-ата Меси достави топката на Мориба, а 18-годишният талант вкара дебютния си гол за каталунците.

Така Барселона продължава да бъде втори в класирането, но вече с 56 точки в актива си, като изостава само с два пункта от лидера Атлетико Мадрид, който обаче е с два изиграни мача по-малко. Осасуна пък остана на 13-ата позиция с 28 точки на сметката си.

ОСАСУНА - БАРСЕЛОНА 0:2

0:1 Алба (30')
0:2 Мориба (83')

Осасуна: Ерера, Видал, Аридане, Д. Гарсия, Санчес, Торес, Торо, Монкайола, Барха, Кайери, Р. Гарсия

Барселона: Тер Стеген, Мингеса, Лангле, Юмтити, Алба, Педри, Бускетс, Де Йонг, Алба, Меси, Гризман