Шумен 61 оглави еднолично класирането в мъжкото хандбално първенство

Шумен 61 победи гостуващия АСТИ 91 с 38:16 (18:8) в среща от 16-ия кръг на мъжкото хандбално първенство и оглави еднолично класирането с актив от 24 точки.

Домакините поведоха с 10:4, а до почивката увеличиха аванса си до 10 гола при 18:8.

През втората част шуменци продължиха да доминират и направиха победата си още по-убедителна.

Досегашният лидер Пирин (Гоце Делчев) загуби гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица) с 20:23 (10:11) и падна на второто място с 22 точки.

С успеха пък "железничарите" се утвърдиха на четвъртата позиция с 20 точки.

Осъм (Ловеч) не се възползва и допусна поражение при гостуването си на Спартак (Варна) с 25:30 (17:15), с което остана на трети с 21 точки и мач повече.

"Оранжевите" имаха предимство в резултата до 40-ата минута, но след това домакините направиха силна серия и с пет поредни гола обърнаха до 24:21 в средата на полувремето. Осъм намали до 23:24, но нова поредица от четири безответни попадения позволи на Спартак да дръпне с 28:23 и в последните пет минути не допусна изненада.

Силен мач за домакините направи Йордан Попов с 13 попадения.

За гостите с 8 гола се отличи Преслав Станчев.