Саутхамптън прекъсна черната си серия (видео)

Саутхамптън записа първа победа в последните си 10 мача във Висшата лига, след като спечели с 2:0 при гостуването си на Шефилд Юнайтед. Попадение от дузпа на Джеймс Уорд Праус в 32-ата минута и страхотен гол на Че Адамс в 49-ата минута донесоха трите точки на "светците".

Загубата намали крехките надежди на домакините за оцеляване. Шефилд Юнайтед е последен и изостава на 12 точки от първия отбор над чертата, който е Нюкасъл, а е изиграл два мача повече от "свраките" и Брайтън, който е със същия актив.

Феновете на Саутхамптън започнаха да се притесняват дали няма да се включат в битката за оцеляване след серия, която включваше осем загуби и едно равенство. След днешния успех на Ралф Хюзенхутъл в неговия мач номер 100 като мениджър на клуба те са 13-и и на 10 точки над зоната на изпадащите.
"Светците" можеха да различат отново на Кайл Уокър-Питърс, Ибрахима Диало и Такуми Минамино, които се възстановиха, но загубиха голмайстора си. Дани Ингс получи контузия и бе сменен още в 13-ата минута. Това не им попречи да поведат в 32-ата минута. Тогава Ампаду събори Тела в наказателното поле, а Уорд Праус бе точен от бялата точка.
Малко след почивката Адамс сложи край на сушата си от 16 поредни мача без гол с прекрасно изпълнение. Саутхамптън можеше да спечели и с по-голяма разлика, но Минамино пропусна великолепна възможност след подаване на Бертранд. Нисък удар на Тела пък бе отразен от Рамсдейл.