РБ (Лайпциг) изпревари Байерн и излезе начело след класика

РБ (Лайпциг) излезе начело в класирането на Бундеслигата, след като постигна победа с класическото с 3:0 като гост над Фрайбург в среща от 24-ия кръг. Головете отбелязаха Кристофър Нконку (41’), Александър Сьорлот (64’) и Емил Форшберг (79’).

Двата отбора изнесоха вяло първо полувреме без да успеят да създадат нещо сериозно пред една от двете врати през първите 40 минути. Именно тогава грешка на вратаря на домакините Флориан Мюлер при изпълнение на аут доведе до грешка на бранител, който бе пресиран, топката попадна в Кристофър Нкунку и той отбеляза отблизо.

Лайпциг достигна до второ попадение в средата на втората част, когато отново сгрешена топка то домакините в средата на терена постави защитата в числено малцинство срещу нахлуващите в наказателното поле играчи на Юлиан Нагелсман, а за Александър Сьорлот остана единствено да отбележи след паса на Нконку, който го остави на няколко метра срещу опразнената врата.

Емил Форшберг направи класически резултата десетина минути преди края на редовното време, когато топката бе отнета от гостите около тъча, Сьорлот получи в наказателното поле, но интелигентно увлече бранител и върна около дъгата, където Форшберг я прати с плътен удар в далечния ъгъл за 3:0.

С този резултат играчите на Юлиан Нагелсман излязоха временно на първото място в класирането преди малко по-късно тази вечер да се изиграе дербито на кръга между Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) от 19:30 българско време. В следващият кръг РБ (Лайпциг) ще посрещне един от отборите със сериозни амбиции за място в топ 4 - Айнтрахт (Франкфурт), докато Фрайбург ще гостува на Майнц.