Айнтрахт започна да намалява темпото

След девет победи в десет мача в Бундеслигата Айнтрахт допусна втора поредна грешка. Тимът на Ади Хюнтер завърши 1:1 в домакинството си на Щутгарт, след като преди седмица загуби от Вердер. Отборът на Франкфурт все още е четвърти в класирането, но преследвачите Борусия (Дортмунд) и Леверкузен се доближават.

Двата отбора си размениха по един гол в рамките на две минути в средата на второто полувреме. Щутгарт поведе с гол на Саша Калайджич в 67-ата минута, но Филип Костич изравни веднага след това.

Първото полувреме мина без много голови положения. Домакините доминираха, но защитата на съперника успя да ги укроти. В четвъртата минута след центриране на Костич Юнес стреля с глава, но право в Кобел. Единственият шанс за Щутгарт дойде в средата на полувремето, когато удар на Карайджич с глава мина над вратата. Най-добрата ситуация преди почивката се откри пред Андре Силва, който бе изведен от Костич. Изстрелът на португалския национал обаче също отиде в ръцете на вратаря на гостите.
През втората част срещата бе по-открита, а Щутгарт пропусна да открие малко след почивката. Хинтерегер бе изпуснат в наказателното поле от Мавропанос след ъглов удар, но стреля над вратата. Костич накара гръцкия бранител да съжалява за следващата му грешка. Попаданието обаче бе отменено поради засада след справка с ВАР.
Гостите поведоха в 67-ата минута, когато Калайджич почи топката от Кемпф, сваля и стреля отблизо. Преднината им не се задържа дълго и две минути по-късно Костич се разписа. До края и двата отбора търсеха победен гол, но до такъв не се стигна.