Специя пропусна да победи Беневенто (видео)

Отборите на Специя и Беневенто завършиха наравно 1:1 на "Алберто Пико" в двубой от 26-ия кръг на Серия "А". Така "вещиците" останаха без победа в последните си 10 мача, докато домакините са в серия от четири срещи без успех. Българският нападател Андрей Гълъбинов се появи на терена в 85-ата минута за състава на Винченцо Италиано.

"Бианконерите" бяха по-добрият тим в мача, но въпреки това, не успяха да го спечелят. В 24-ата минута Адолфо Гаич даде аванс на гостите. В 57-ата напречната греда спря удар с глава на Емануел Джеси. В 71-ата неговият съотборник Даниеле Верде все пак успя да изравни резултата. В 76-ата можеше да се стигне до пълен обрат, напречната греда не позволи на Мартин Ерлич да се разпише с глава след центриране от корнер. Така двата отбора остават съседи в класирането с актив от 26 точки. С по-добрата си голова разлика Специя е 14-и, а Беневенто е 15-и.