Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Валядолид стигна до скъпоценни 3 точки (видео)

Борещият се за мястото си в елита Валядолид надигра Хетафе с 2:1 на свой терен в среща от 26-ия кръг на испанския шампионат, с което се отдалечи на три точки от изпадащите. Домакините нямаха победа в Ла Лига от осем мача насам, като за последно бяха надвили същия този съперник - с 1:0 като гост на 2 януари в първата среща помежду им този сезон.

Както и тогава, така и сега точен за Валядолид беше Шон Вайсман. Днес израелският национал се разписа с глава за 2:0 в 24-ата минута. Десет по-рано съотборникът му Оскар Плано беше реализирал за 1:0 - също с глава. В основата на двете попадения беше Фабиан Ореяна, който в крайна сметка заслужи приза за “Футболист на мача”.

Хетафе успя да намали още преди почивката след гол на Хайме Мата в 37-ата минута.

През втората част гостите не можаха да стигнат до изравняване, независимо че стигнаха до няколко опасни атаки. Авторът на техния гол Мата получи директен червен картон пет минути преди края, което допълнително улесни Валядолид.

През миналия сезон Хетафе остана на крачка от класиране за Лига Европа, но сега е далеч от това ниво, като има пет загуби в последните шест кръга.