Тимът на Гицов спря Вакер (Инсбрук)

Отборът на Флоридсдрофер, където помощник треньор е младият български специалист Александър Гицов, завърши наравно 2:2 с тима на Вакер (Инсбрук), където наставник е бившият германски национал Даниел Бирофка, който също така бе съотборник на Даниел Боримиров и Димитър Бербатов съответно в Мюнхен 1860 и Байер (Леверкузен). Срещата бе от 17-ия кръг на Втора Бундеслига на Австрия.

Гостите, които са един от основните фаворити за промоция в елита, поведоха с 2:0 след попадения на Лукас Фридрикас и Окан Айдън. Ситуацията на домакините стана още по-сложна след като Бернхард Фила получи втори жълт картон. В 65-ата минута обаче Милан Юрдик намали, след като първоначално пропусна дупза, но при добваката вкара. Три минути по-късно отново той бе точен от бялата точка за крайното 2:2.
В подреждането Флоридсдрофер е на 13-а позиция с 18 точки, а Вакер е четвърти с 27.