93-ата минута донесе радост на Спортинг (видео)

Водачът в португалското първенство Спортинг (Лисабон) крачи все по-уверено към титлата. В първи мач от 22-ия кръг отборът на Рубен Аморим се наложи над Санта Клара с 2:1 и вече има аванс от 12 точки пред втория Брага. Себастиан Коатес донесе драматичния успех на "зелено-белите", след като малко преди това Руи Коща изравни за гостите.

Всичко започна перфектно за Спортинг и Перо Гонсалвеш откри резултата в 22-ата минута. Той се разписа с хубава диагонален шут след извеждащо подаване на Табата. Домакините пропуснаха още няколко положения до почивката и това можеше да им струва скъпо.
В 84-ата минута груба грешка в защитата на Спортинг позволи на Руи Коща да вкара за 1:1, но до края имаше още време. В третата допълнителна минута Жоао Марио центрира остро, а Коатес засече с глава и донесе трите точки на "лъвовете".

Спортинг няма загуба от началото на сезона и е допуснал само 11 гола във вратата си. Тимът води с 13 точки пред Порто и с 16 пред Бенфика, но има и мач повече.