Виясеньор победи Адриан Андреев и изравни резултата срещу Мексико за “Купа Дейвис”

Адриан Андреев не успя да даде аванс на България от 2:0 победи в мача срещу Мексико от Световна група 2 на “Купа Дейвис" - неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже, при дебюта на новия капитан на тима Теодор Бачев. Резултатът между двата отбора вече е равен, след като младокът отстъпи в три сета на Херардо Лопес Виясеньор - 6:3, 1:6, 2:6.

Адриан Андреев стартира отлично срещата и поведе в първия сет с 6:3, след като реализира пробив в осмия гейм за 5:3. Преди това в третия гейм младият български талант спаси три точки за пробив и взе подаването си, а накрая в деветия гейм спечели на нула.

Картината обаче тотално се промени след това и във втория сет мексиканецът спечели пет поредни гейма, в това число и два пробива, за да дръпне с 5:0, след което с лекота да вземе частта само за 25 минути. Лошата серия на Андреев продължи и в третия сет, който започна с пробив на нула. Българинът се върна в мача за 2:3, като демонстрира отлична защита на задна линия. Но с течение на мача Виясеньор заигра все по-добре и по-добре, вкара няколко топки по диагонала. Направи втори пробив за 5:2 и след това затвори срещата при първата си открила се възможност.

32 Купа Дейвис - Димитър Кузманов - Луис Патиньо
Първата ракета на българите Димитър Кузманов по-рано днес даде аванс на домакините, след като разгроми само за 47 минути Луис Патиньо с 6:1, 6:1.

Така "трикольорите" се нуждаят от още един успех в оставащите три срещи утре - на двойки и обратните сингъли, за да си гарантира крайната победа.

Срещи от първия ден на двубоя в отборния турнир по тенис за мъже за “Купа Дейвис" от Световна група 2:

България - Мексико - 1:1