100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Ясен Петров вика Чочев в националния отбор

Балъков: Не знам Чочев какво изобщо прави тук! (видео)

Националният селекционер Ясен Петров ще повика халфа на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев за предстоящите свветовни квалификации, твърди "Тема Спорт". Специалистът наблюдава изявите на 28-годишния полузащитник в двубоя срещу Левски (0:0) на Националния стадион. Тогава Чочев престоя на терена 90 минути и направи много силен мач. Освен него сред избраниците на Петров се очаква да бъде и вратарят Даниел Наумов, който в изминалия цикъл пазеше за младежите.

Тази пролет Чочев успя да навлезе в добра форма, след като дълго време бе преследван от травми. До момента през сезона той има 6 шампионатни мача за ЦСКА 1948, като в последните два бе през цялото време на игрището. Той не е играл за националния тим от 2 години. За последно носи фланелката на "трикольорите" на 22 март 2019-а. Тогавашният селекционер Петър Хубчев го пусна като резерва в европейската квалификация срещу Черна гора (1:1) на "Васил Левски". Чочев влезе в 68-ата минута на мястото на Симеон Славчев.
България стартира световните квалификации на 25 март. Тогава приемаме Швейцария в София. Три дни по-късно имаме ново домакинство. На 28 март се изправяме срещу Италия. Първата серия от срещи националите ще затворят с гостуване на Северна Ирландия. Мачът е на 31 март.

Аут за тези квалификации са вратарят на Локомотив (Пловдив) Мартин Луков, както и защитникът на Лудогорец Антон Недялков. Ако те бяха здрави, със сигурност щяха да попаднат сред избраниците на селекционера Ясен Петров.