Бленджини се завърна с победа начело на Лубе, но ЗАКСА спечели “Златния гейм” и е на полуфинал в ШЛ (видео + галерия)

Селекционерът на националния отбор на Италия Джанлоренцо Бленджини се завърна с победа начело на италианският гранд Кучине Лубе (Чивитанова).

55 Бленджини се завърна с победа начело на Лубе, но ЗАКСА спечели “Златния гейм” и е на полуфинал в ШЛ
Победителите в Шампионската лига от 2019 година се наложиха като гост над полския първенец ЗАКСА  (Кенджежин-Кожле) с
3:0 (25:22, 26:24, 26:24)

във втората 1/4-финална среща.
В първата среща ЗАКСА победи Лубе с 3:0 преди седмица в Италия и това коства уволнението на Фердинандо Де Джорджи.
Така се стигна до “Златен гейм”, който бе спечелен от възпитаниците на Никола Гърбич с

16:14

и така шампионът на Полша ес класира за полуфинал в Шампионската лига.
Първи съдия на срещата ЗАКСА – Лубе бе българинът Александър Виналиев.
При резултат 13:13  в “Златния гейм” Якуб Кохановски заби ас за ЗАКСА. Малко по-късно полският диагонал Лукаш Качмарек би силен начален удар и накара Османи Хуанторена да сгреши при посрещането и успех с 16:14.
За ЗАКСА Лукаш Качмарек (1 ас, 2 блока) и Камил Семенюк завършиха с по 15 точки (2 аса, 1 блок). За MVP бе определен френският разпределител на домакините Бенжамен Тонюти.
Най-резултатен за Лубе стана Османи Хуанторена с 15 точки, по 14 точки добавиха Йоанди Леал (2 аса) и Камил Рихлицки (2 аса, 1 блок).
За полуфиналите се класира и тимът на Сър Сейфти (Перуджа), който отстрани Лео Шус (Модена) също в "Златен" гейм (15:5). Двата отбора си размениха победи с по 3:0 гейма.
ЗАКСА, КЕНДЖЕНДЖИН-КОЖЛЕ (ПОЛША) – КУЧИНЕ ЛУБЕ, ЧИВИТАНОВА (ИТАЛИЯ) 0:3 (22:25, 24:26, 24:26) – “Златен гейм” (16:14)
ЗАКСА: Бенжамен Тонюти 2, Лукаш Качмарек 16, Камил Семенюк 15, Александер Сливка 13, Кжиштоф Рейно 5, Якуб Кохановски 13 – Павел Заторски-либеро (Бартоломей Клут, Дейвид Смит 4)

Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ