Фантастичен Мартин Атанасов заби 26 точки (6 аса, 2 блока) и класира Зиратбанк на финал в Европа (видео + галерия)

Фантастичен Мартин Атанасов заби  26 точки (6 аса, 2 блока) и класира Зиратбанк на финал в Европа (видео + галерия)
Националът Мартин Атанасов изигра поредния си фантастичен мач с екипа на турския Зираатбанк (Анкара).

Атанасов и съотборниците му  се класираха на финал в турнира “Чалъндж къп, след като волейболистите на Джампаоло Медей се наложиха като домакин над чешкия ВК Лви (Прага) с 3:1 (26:28, 25:18, 25:21, 25:19)  във втората полуфинална среща, която се игра в зала “Башкент” в Анкара.

Първи съдия на двубоя бе българинът Илия Пенков, а негов помощний Сергей Буджейка от Беларус.
В първата среща, изиграна в Прага, Лви победи турския гранд с 3:0 гейма. Това наложи изиграването на "Златен" гейм, завършил 15:12 за Зиратбанк.

Мартин Атанасов имаше ключова роля за победата, като бе над всички с 26 точки (6 аса, 2 блока, 62% ефективност в атака, 25% перфектно и 47% позитивно посрещане - +17).

Нидерланските национали записаха Вутер Тер Маат (1 ас, 1 блок, 48% ефективност в атака - +8) и Маартен Ван Гардерен (1 ас, 65% ефективност в атака, 38% перфектно и 52% позитивно посрещане - +11) добавиха по 18 точки за успеха.
29 Фантастичен Мартин Атанасов заби 26 точки (6 аса, 2 блока) и класира Зиратбанк на финал в Европа
За тима от Прага Матей Михайлович приключи с 16 точки (1 ас, 44% ефективност в атака- +11), а Матей Патак се отчете с 15 точки (1 ас, 1 блок, 45% ефективност в атака, 15% перфектно и 33% позитивно посрещане - +5). Люк Смит добави още 14 точки (1 ас, 2 блока, 39% ефективност в атака, 22% перфектно и 38% позитивно посрещане - +6).
Зиратбанк ще играе срещу Алианц (Милано), който отстрани Халкбанк (Анкара). Финалите ще се изиграят в следващите седмици.

ЗИРАТБАНК, АНКАРА (ТУРЦИЯ) – ВК ЛВИ, ПРАГА (ЧЕХИЯ) 3:1 (26:28, 25:18, 25:21, 25:19)  - 15:12 В “Златния гейм”