Ботев (Враца) вкара три Черноморец (Балчик) и продължи напред за Купата

Ботев (Враца) постигна успех с 3:0 над Черноморец (Балчик) в сблъсък от 1/8-финалите за Купата на България. Попаденията за домакините реализираха Даниел Генов (78, 84) и Петър Атанасов (90).

Домакините стартираха по-добре срещата, но в първите минути на двубоя липсваха опасности пред вратата на Павлин Евтимов.

Двата тима не успяха да си отбележат попадения през първото полувреме и се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

По-добрата игра на тима от efbet Лига доведе и до първия гол в двубоя. В негов автор се превърна Даниел Генов, който наказа Павлин Евтимов в 78-ата минута. Шест по-късно отново крилото се разписа, но този път от дузпа.

В последните секунди на мача Петър Атанасов оформи крайния резултат на стадион "Христо Ботев".

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) 3:0

1:0 Даниел Генов (78)
2:0 Даниел Генов (84-д)
3:0 Петър Атанасов (90)