Съдбата намигна на Славия - "белите" продължават напред (видео+снимки)

Отборът на Славия стана последният четвъртфиналист за Купата на България, след като отстрани Монтана след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима завършиха наравно 1:1. Адам Бужамаа откри за гостите, но в последната минута Радослав Кирилов изравни и прати срещата към продължения. В допълнителните 30 минути гол не падна и дузпите трябваше да определят победителя. При изпълненията славистите бяха безгрешни, докато гостите направиха един пропуск, който се оказа фатален.

70 Славия - Монтана - Купа на България
В началото на мача домакните бяха по-активният тим и на няколко пъти застрашиха варатата на съперника. Рангелов и Сораков пробваха да открият резултата, но не успяха.
Така се стигна до 23-ата минута, когато гостите се възползваха от първата си възможност и отркиха. Грешен пас на Михаил Александров подари топката на Адам Бужамаа, който напредна и с прецизен удар с левия крак от дистанция прониза Светослав Вуцов.
През второто полувреме домакините наложиха натиск в търсене на изравняването, но в по-голямата си част атаките им бяха безидейни. Монтана добре се защитаваше и дебнеше своите моменти на контраатака.
В 53-ата минута Петер Макрилос центрира от ъглов удар на близката греда, където Андреа Христов продължи назад към Дарко Тасевски, който стреля отблизо, но Марио Кирев, който се бе появил на терена на почивката, с отличен рефлекс спаси.
Така сякаш гостите щяха да стигнат до минималния успех, но в последната минута на срещата. Радослав Кирилов се озова на стрелкова позиция и съумя да прекара топката покрай Кирев, за да изравни - 1:1.
В двете продължения двата тима не успяха да си вкарат гол, като домакините бяха по-активни, но не и достатъчно опасни, за да стигнат до успеха в редовното време. Монтанчани пък отново действаха предпазливо и бяха доволни, да стигнат до наказателните удари.
Така се стигна до изпълнение на дузпи. Славия отебеляза всичките си удари, като точни бяха Тасевски, Кирилов, Сораков, Александров и Кръстев. За Монтана вкараха Орачев, Йорданов, Георгиев, а Стефан Цонков бе грешникът. Бранителят прати топката покрай вратата, което се оказа и решително за успеха на Славия.