Брага е на финал за Купата на Португалия след зрелище с пет гола срещу Порто

Брага е първият финалист в турнира за Купата на Португалия. Тази вечер възпитаниците на Карлос Карвахал спечелиха реванша срещу Порто на "До Драгао" с 3:2 и така се добраха до мача за трофея. В първия двубой нямаше победител - 1:1. Така с общ резултат 4:3 Брага продължава напред.

Днешният мач бе истинско зрелище. Брага поведе с три гола още преди да са изтекли първите 30 минути. Абел Руис откри резултата в 9-ата минута, а след това отново той удвои в 14-ата. Лукас Пиасон пък добави третото попадение в 28-ата минута.

Порто обаче не се предаде и в 30-ата минута намали чрез Отавио.

След това домакините получиха и допълнителен бонус, след като Кристиан Борха бе изгонен от игра в 34-ата минута и Брага остана с 10 души на терена.

Порто очаквано натисна и стигна до втори гол чрез Муса Марега в 75-ата минута. До края обаче гостите успяха да удържат преднината си и се поздравиха с крайната победа.

Така Брага ще играе на 7-ия си финал в турнира и ще с бори да спечели третото си отличие. Там тимът очаква победителя от другия полуфинал между Бенфика и Ещорил. Лисабонци са с едни гърди напред след победата в първия мач с 3:1.