Шефилд Юнайтед показа характер и запази надеждите (видео)

Шефилд Юнайтед стигна до изстрадан успех с 1:0 в домакинството си на Астън Вила. Тимът на Крис Уайлдър игра повече от половин час 10 души, след като Фил Ягиелка бе изгонен. Дейвид Макголдрик отбеляза единственото попадение в мача в 30-ата минута, след като завърши отлична атака и получи топката от Джордж Балдок.

Ягиелка бе изгонен в 57-ата минута за нарушение срещу Ел Гази. Съдията разгледа ситуацията на монитор до страничната линия и прецени, че вече даденият му жълт картон трябва да бъде сменен с червен. След изгонването на 38-годишния бивш играч на Евертън Вила имаше предимство, но без да създава положения. Най-сериозната опасност бе удар с глава на Оли Уоткинс, който завърши в гредата.
Резултатът слага край на серията от четири поредни загуби за Шефилд Юнайтед. "Остриетата" си остават на последно място в класирането, но с днешния мач вдъхнаха малко надежди на феновете си. Те изостават на 12 точки от първия отбор над чертата, който е Нюкасъл.