Манчестър Юнайтед се изгуби в лондонската мъгла (видео)

Манчестър Юнайтед не успя да отбележи гол в трети пореден мач и завърши 0:0 при гостуването си на Кристъл Палас. Срещата се игра при гъста мъгла в Лондон и бе лишена от много емоции и качествен футбол.

И двата отбора почти не затрудниха вратарите. Най-добрата ситуация за гостите бе хубав удар на Неманя Матич в началото. Винсънт Гуаита се справи с него. Домакините можеха да спечелят в края, когато Ван Аанхолт излезе сам срещу Дийн Хендерсън, но не успя да го преодолее.

За "червените дяволи" това е трето поредно нулево равенство. Те остават втори в класирането, но изостават на 14 точки от лидера Манчестър Сити. Кристъл Палас е 13-и и се намира на 11 точки над зоната на изпадащите.

Домакините стартираха по-агресивно и създаваха проблеми на защитата на "червените дяволи", особено по двете крила. Те обаче не стигнаха до точен удар в този период. Опасно центриране на Таунзенд и удар на Бентеке, минал високо над вратата, бяха ситуациите пред вратата на Хендерсън.
В 13-ата минута Неманя Матич отправи прекрасен удар, но Гуаита се справи великолепно. От този момент Ман Юнайтед пое контрол върху случващото се на терена. Малко по-късно Маркъс Рашфорд получи топката на добра позиция от Бруно Фернандеш, но стреля покрай вратата.
Тимът на Солскяер натисна съперника и последваха удари на Фред, спасен от вратаря на домакините, и изстрел на Грийнууд, който се отклони и не намери целта. Малко преди почивката Уорд се намеси решително преди топката да стигне до Кавани след подаване на Уан-Бисака.
През второто полувреме и двата отбора се задоволиха да чакат търпеливо пролука в защитата на съперника, но такива не се откриваха. Темпото не бе високо, а головите ситуации бяха изключителна рядкост. Кристъл Палас играеше по-често с топката и бе доволен от тази ситуация.
"Червените дяволи" не успяваха да създадат нищо в предни позиции. Осем минути преди края Ман Юнайтед стигна до положение. Грийнууд опита красиво да завърти топката, но тя мина над вратата.
Цяло второ полувреме почти нищо не се случи, но Кристъл Палас можеше да стигне до победата в последната минута. Ван Аанхолт бе изведен сам срещу Хендерсън. Вратарят успя да скъси ъгъла и да спре удара.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - МАН ЮНАЙТЕД 0:0