Глупава дузпа в 97-ата минута спаси Милан на "Джузепе Меаца" (видео)

Отборите на Милан и Удинезе завършиха наравно 1:1 на "Джузепе Меаца" в двубой от междинния 25-и кръг в Серия "А". Родриго Бекао вкара за гостите в 68-ата минута, а Франк Кесие беше точен за домакините в 97-ата от дузпа. "Росонерите" изиграха поредния си слаб мач в последно време, като определено си пролича липсата на лидерите в атака Златан Ибрахимович и Хакан Чалханоглу.

Още в първата минута Симон Кяер получи тежък удар, но все пак успя да се върне в игра след лекарска намеса. Последва домакински натиск на "росонерите", но първият удар дойде чак в 19-ата минута, когато Хуан Мусо улови технично изпълнение на Браим Диас. Малко преди това Франк Кесие имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени. В 24-ата Анте Ребич случайно изрита падналия на земята Бекао в лицето, като за това получи жълт картон. В 39-ата Кастийехо нанесе шут по земя, който обаче беше избит с крак от Мусо.

На терена след почивката се появи Суалихо Мейте, тъй като се оказа, че Сандро Тонали е получил контузия. В 48-ата минута Тео Ернандес сбърка с пас назад, който беше пресечен от Роберто Перейра. Това доведе до удар с глава на Илия Несторовски, който беше изчистен от стоящия на голлинята Алесио Романьоли. Малко след това Мейте опита техничен удар, който беше избит от Мусо в корнер. При неговото изпълнение Кесие отправи опасен изстрел с глава, но вратарят и този път се намеси. В 59-ата Мусо се справи и с шут на Кастийехо.
В 65-ата Ернандес позволи на Родриго Де Паул да стреля, но ударът на аржентинеца беше неточен. В 68-ата при центриране от корнер френският защитник беше надскочен от Бекао, който игра с глава. Донарума не се намеси достатъчно добре и допусна топката да влезе в неговата врата. В 77-ата Рафаел Леао пробва удар с глава, който беше спасен от Мусо. В добавеното време съдията подмина претенциите за дузпа на гостите. В последните секунди на мача обаче резервата им Йенс Ларсен протегна ръката си и докосна топката, което беше достатъчно за рефера да посочи бялата точка. Оттам щатният дузпаджия Кесие реализира наказателния удар за крайното 1:1.
Така Милан все още е на втората позиция в класирането с актив от 53 точки. Това реми обаче дава шанс на лидера Интер да увеличи преднината си, която за момента е три пункта. Междувременно, Удинезе е 11-и с 29 спечелени пункта.

МИЛАН - УДИНЕЗЕ 1:1

0:1 Бекао (68')
1:1 Кесие (90+7' - дузпа)