Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Барселона развали дебюта на Хезоня в Панатинайкос

Баскетболният отбор на Барселона се върна на победния път в Евролигата, след като инкасира поражение от АСВЕЛ (Вильорбан) миналата седмица. Тази вечер момчетата на Шарунас Ясикевичус се наложиха над Панатинайкос с крайното 85:77 (26:17, 21:22, 12:11, 26:27) като гост в среща от 27-ия кръг на най-силния клубен европейски турнир.

"Лос кулес" продължават да заемат челната позиция в класирането, като балансът им за сезона се покачи на 19 победи и 8 загуби. Панатинайкос остава на 15-о място с актив от 9 успеха и 16 поражения.

Въпреки загубата, новото попълнение на ПАО Марио Хезоня направи мечтан дебют с екипа на "детелините". Хърватското крило, което премина в гръцкия гранд като свободен агент миналата седмица, вкара 21 точки за 29 минути на бившия си отбор. Американецът Бен Бентил добави 14 точки, Константинос Митоглу се разписа с 1 3, а Шелвин Мак вкара 11 точки за Панатинайкос, който беше без звездата си Неманя Недович.

Mario Hezonja - Panathinaikos OPAP Athens - EB20

Никола Миротич бе най-полезен за Барса. Звездата на испанците приключи срещата с 25 точки и 5 борби за около 26 минути игра, стреляйки 9/13 от игра. Кори Хигинс изигра поредния си силен мач и добави 16 точки на сметката на каталунците.