Троа мачка без Кръстев

Троа записа класически успех с 3:0 в гостуването си на Шамбли от 28-ия кръг на Лига 2 на Франция. Българинът Филип Кръстев първоначално бе включен в групата за мача, но отпадна от списъка в последния момент и така отново не успя да запише дебют за новия си тим.

Иначе Троа стигна до успеха с голове на Тузгар в 40-ата, Бозок в 42-ата от дузпа и Домингес в 87-ата минута. Успехът на гостите бе подпомогнат и от факта, че те играха с човек повече от 38-ата минута, когато Данжер получи директен червен картон и остави домакините с 10 души на терена.

С тази победа Троа излезе начело в класирането с 58 точки, пред Клермон Фуут с 55 и Тулуза с 52. Шамбли е на предпоследната 19-а позиция в таблицата с 24 точки.