Какъв дебют! Канцлера поведе ЦСКА-София към 1/4-финалите за Купата (видео+галерия)

ЦСКА-София надигра с 3:1 Черно море и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. В герой за червените се превърна дебютиралият като титуляр Бисмарк Чарлс. Канцлера вкара първото попадение в 9-ата минута и спечели дузпа в 39-ата минута. Тя бе реализирана от Георги Йомов, който добави още един гол три минути след почивката. Даниел Димов оформи крайния резултат след точен изстрел с глава в 62-ата минута.

За сравнително лесния успех на домакините спомогнаха и грубите индивидуални грешки на вратаря Иван Дюлгеров и десния бек Виктор Попов, които днес се представиха доста под възможностите си.

61 ЦСКА-София - Черно море
Наставникът на червените Бруно Акрапович заложи в предни позиции на новите попълнения Бисмарк Чарлс, който получи прозвището Канцлера след пристигането си в София, и Жорди Кайседо. Пламен Гълъбов пък отстъпи мястото си в отбрана на Мено Кох.
Серщата започна равностойно и с битка в центъра на терена. Нещата се промениха в 9-ата минута, в която домакините откриха резултата след груба грешка на вратаря Иван Дюлгеров. Стражът на моряците спря върната към него топка, не я изчисти навреме и позволи тя да му бъде отнета от Чарлс, който не срещна проблем да отбележи на празна врата първото си попадение с червената фланелка.
В 27-ата минута моряците отново допуснаха груба грешка, този път пред наказателното си поле. Попов опита да изнесе топката, но тя му бе отнета от Йомов. Нападателят на червените влезе мощно отляво в пеналта и опита диагонален шут, но той не се получи добре и премина далеч от вратата.
Шест минути по-късно домакините бяха близо до втори гол. Кайседо засече с глава центриране от корнер, но топката се отклони в намиращия се на метър пред голлинията Синклер и излезе в аут.

В 37-ата минута Вион и Кайседо отнеха топката от противника, последва пас към Мазику, който преодоля Попов и стреля по земя. Дюлгеров не се намеси добре и последва добавка на Кайседо, но в аут.
Само 120 секунди по-късно по-добрата игра на домакините доведе до нов гол. Даниел Димов побутна Бисмарк Чарлс в наказателното поле при наглед безобидна ситуация, а реферът Волен Чинков прецени, че трябва да отсъди дузпа. Йомов стреля от бялата точка и макар Дюлгеров да докосна топката, това не бе достатъчно, тъй като тя влетя в мрежата му за втори път.
Грубите грешки на Черно море в отбрана продължиха и през втората част. Именно след такава падна и третия гол на ЦСКА-София. Виктор Попов опита да преодолее двама футболисти на червените в 48-ата минута и Мазику му отне топката

.

Защитникът на моряците пробва да го фаулира, но безуспешно. Последва пас към Йомов, който с шут по земя от границата на наказателното поле покачи на 3:0.
В 62-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез Даниел Димов, който вкара с глава след центриране от фаул на Родриго.
До края на мача Черно море взе инициативата и опита да върне още един гол, с който да постави под напрежение ЦСКА-София, но червените демонстрираха стабилна игра в защита и лесно удържаха своята преднина.

ЦСКА-СОФИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 3:1