Сепси се върна към победите, Димитров гледа от скамейката

Сепси най-накрая сложи край на серията си от 6 поредни равенства в Лига 1 на Румъния. Днес тимът на Леонтин Грозаву измъкна успех с 2:1 като гост на Херманщадт. Българският защитник Радослав Димитров отново не взе участие в мача, като го изгледа от резервната скамейка. Той не играл за своя тим от края на януари.

Сепси поведе в 12-ата минута с гол на Каталин Голофка. Домакините обаче изравниха чрез Дражен Багарич в 25-ата минута. В 65-ата минута гостите си спечелиха дузпа, а Габриел Вашвари донесе успеха на своя тим с точен изстрел от бялата точка за крайното 1:2.

Това бе важен успех за Сепси, който излезе на 4-ото място с 37 точки, като вече има 3 повече от Херманщадт, който пък остава на 5-ото място с 37 точки.