10 от Краснодар оцеляха срещу Урал, Спартак с шокираща загуба

Отборът на Краснодар завърши 2:2 у дома срещу Урал в двубой от 20-ия кръг на руската Премиер лига, след като игра почти час с човек помалко на терена.

Двубоят започна отлично за домакините, които стигнаха до гол в 12-ата минута чрез Мохамед Сюлейманов. Попадението падна след атака по левия фланг. Евгений Чернов центрира в наказателното поле, където Сюлейманов се оказа най-съобразителен и откри. В 35-ата минута Игор Смолников остави Краснодар с човек по-малко, след като получи втори жълт картон.

Урал стигна до пълен обрат в началото на втората част, когато на два пъти се разписа Рафал Августиняк - 52 и 59 минута. Резултатът се запази до 85-ата минута, когато Реми Кабела с глава върна равенството.В друг мач от кръга Ахмат загуби с 1:2 у дома от Динамо Москва.

Треньорът на грозненци Андрей Талалаев изрази сериозни претенции към съдийството, което според него не е било обективно.Спартак пък допусна изненадваща загуба с 0:2 от Рубин Казан в Москва. След едно безрезултатно първо полувреме, първото попадение в срещата падна в 53-ата минута, а негов автор стана Джордже Деспотович.В 89-ата минута Деспотович оформи своя дубъл.

И двата тима не завършиха в пълен състав, след като в края на първата част беше изгонен Роман Зобнин от Спартак, а в 71-ата играта напусна и халфът на гостите Оливер Абилгор.

Така Рубин постигна първи успех над Спартак като гост от юли 2010 година.