Защитата победи в дерби без голови положения

Челси и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 в мач, в който головите ситуации бяха рядкост. Най-доброто положение бе пропуснато от Хаким Зиеш в началото на второто полувреме. Лондончани имаха предимство, особено след почивката, но и двата отбора не създадоха много в предни позиции.

Така "сините" и "червените дяволи" завършиха при нулево равенство за втори път през този сезон, което се случва за първи път от сезон 1921-22. Отборът на Томас Тухел продължи с отличната си игра в защита, като не допусна гол в седми от деветте мача под ръководството на германеца.

Лондончани пропуснаха да влязат в топ 4 и останаха на пето място, на две точки зад Уест Хам. Ман Юнайтед е втори и изостава на 12 точки от лидера Манчестър Сити.

Двата отбора започнаха предпазливо и с респект към съперника. Резултатът от този подход бе битка, лишена от ситуации пред двете врати. В 14-ата минута Маркъс Рашфорд стреля от фаул от доста голяма дистанция. Ударът бе силен, но Менди нямаше проблем да избие. Отговорът на Челси бе изстрел на Ковачич право в Де Хеа.
Междувременно имаше разглеждане на ситуация в наказателното поле на Челси, при която Хъдсън-Одой докосна топката с ръка в наказателното поле. Съдията Стюърт Атуел отиде да види случилото се на мониторите и прецени, че няма дузпа.

Следващите минути "червените дяволи" играеха повече с топката, отколкото в началото, но не създаваха нищо в предни позиции. Де Хеа за пореден път показа нестабилност. Той прати топката на крака на Жиру, но французинът стреля високо над вратата, което вбеси Тухел.

Именно Жиру се размина с най-добрата ситуация пред вратата на съперника. Той не успя да достигне до една топка след центриране на Хъдсън-Одой. Нападателят се размина с топката, но не и с гредата и се сбъска с нея. Като цяло голови положения липсваха.

Второто полувреме започна малко по-активно и в 49-ата минута Зиеш получи великолепна възможност да открие резултата. След пробив на Чилуел отляво бранителят намери мароканеца. Той прати топката в обсега на Де Хеа, който направи отлично спасяване. При добавката влезлият на почивката Рийс Джеймс стреля, но ударът бе блокиран.

Челси имаше известно предимство след почивката, но след час игра Ман Юнайтед организира една от редките си атаки. Тя завърши с удар на Мактоминей, който бе отразен от Менди. Удар на Рашфорд от малък ъгъл също бе отразен от вратаря. Добра атака на лондончани пък завърши с опит на Мейсън Маунт, блокиран от Мактоминей. Фред също си пробва късмета от дистанция. Бразилецът отправи много хубав удар, а топката мина малко покрай вратата.

Към края Челси упражни натиск и успя да организира няколко опасни атаки. Влезлият като резерва Тимо Вернер не успя да засече остро центриране на Джеймс, а друга резерва - Кристиан Пулишич, стреля над вратата от добра позиция. В заключителните минути тимът на Солскяер можеше да измъкне победата след две контраатаки. При една не се стигна до удар, а при другата Фред тества Менди, но вратарят се справи.

ЧЕЛСИ - МАН ЮНАЙТЕД 0:0