Шеста загуба в последните девет мача - пропадането на Леверкузен продължава с пълна сила

Изпадналият в криза Байер (Леверкузен) регистрира пореден разочароващ резултат. След като в четвъртък тимът отпадна от Лига Европа след 0:2 от Йънг Бойс, сега с победа от “БайАрена” си тръгна и Фрайбург - 2:1. Този мач от 23-ия кръг на Бундеслигата беше директен сблъсък между два от кандидатите за участие в евротурнирите, като разликата помежду им вече е 3 точки.

Гостите шокираха своя опонент в първия четвърт час на второто полувреме, когато вкараха два гола чрез Ермедин Демирович (50’) и Лукас Хьолер (61’).

После “аспирините” успяха да стигнат само до едно попадение, реализирано от Леон Бейли в 70-ата минута. Байер натискаше до последно, но атаките често бяха хаотични.

Леверкузен вече е само с една победа в последните си девет мач във всички турнири, като шест от тези срещи бяха загубени.