Сливнишки герой и Мартин Стоев с 12-а победа в Западната група

Волейболистите на Сливнишки герой продължават повече от успешното си представяне в Западната група на Висшата лига, след като постигнаха 12-и поредна победа. Воденият от Мартин Стоев тим надигра категорично като домакин Люлин с 3:0 (25:12, 25:15, 25:16) в среща от 12-и кръг.

Сливнишки герой се бетонира на лидерската позиция с 36 точки (12 успеха), съперникът е на осмата позиция с 3 точки (1 победа, 11 загуби).

Домакините владееха изцяло положението на терена и закономерно записаха чист успех.

Миньор (Перник) също се поздрави с категоричен успех, като победи като домакин ВК Софийски университет с 3:0 (25:14, 25:20, 25:23).

Така волейболистите на Асен Асенов са на втората позиция и имат в актива си 27 точки (9 успеха, 3 поражения). СУ е със 17 точки (5 победи, 7 загуби)

Гостите поведоха отначало, след което перничани поеха инициативата и не я изпуснаха докрай. Втората част продължи идентично. В следващите минути играта бе доста по-оспорвана, но домакините триумфираха с успеха.

Тригеймова победа записа и Град (Белоградчик), който надигра у дома Люлин с 3:0 (25:21, 26:24, 27:25).

Град е четвърти в класирането с 15 точки (6 победи, 6 загуби), столичният тим е шести с 14 точки (4 успеха, 8 поражения)

В първата част волейболистите от Северозапада имаха пълен превес. След това възходящата линия се запази, играта продължи точка за точка, като на моменти люлинци дори поведоха. Състезателите на Красен Христов обаче измъкнаха победата.

Двата отбора размениха ролите си още веднъж, но въпреки това Град се поздрави с крайния успех.

Тимът на Етрополе пък се наложи като гост над Звездец (Горна Малина) с 3:1(13:25, 25:21, 25:18, 25:18) в домакински двубой.

Етрополци се завърнаха на победния път след три поредни загуби в предходните кръгове.

Състезателите на Васил Василев са трети с 23 точки (8 успеха, 4 поражения), Звездец е седми с 9 точки (3 победи, 9 загуби)

Волейболистите на Иван Генков поведоха лесно в първия гейм, като запазиха и възходяща линия във втората част. Съперникът обаче успя да ги пречупи и пое инициативата. Гостите не срещнаха повече проблеми и спечелиха нови три точки в актива си.