Черноморец (Бургас) с нова драматична победа, бранител бележи със задна ножица

Отборът на Черноморец 1919 Бургас, който стартира пролетния дял от първенството в Югоизточната Трета лига с пестелива победа у дома с 2:0 над Родопа Смолян, в среща от 18-ия кръг на шампионата, вчера записа нов успех в първенството на Трета лига, утвърждавайки се на върха след 16 победи, 2 ремита и само 1 поражение.

"Акулите", водени от Малин Орачев, отново опънаха нервите на верните си привърженици и на всички, които им симпатизират, като през този сезон вече се превърна в традиция да вкарват в заключителните или последните минути на срещите.

Вчера при визитата на Димитровград в среща от 19-ия кръг възпитаниците на Орачев отново извоюваха успеха в последната минута на мача, а Черноморец спечели с 1:2 и прибави още една от шампионските си победи, записвайки дубъл и над този съперник, преди важното домакинство от 20-ия кръг - дербито със Загорец Нова Загора идната събота. Бургазлии напълно заслужено се поздравиха с успеха, като през целия мач бяха водещият отбор на терена.
"Акулите' имаха кадрови проблеми около състава, но това не повлия в крайна сметка на резултата. Черноморец трябваше да спечели поредната си победа и го направи, макар и в последната минута.

Мариян Тонев и Антон Узунов пропуснаха срещата заради натрупани жълти картони. Топ реализаторите на Черноморец през настоящия сезон не можеха да помогнат на своите съотборници, но съдбата го направи с поредния гол в заключителните секунди на срещата. Нуретин Пюскюлю се превърна в герой за гостите от Бургас, като именно той вкара и двете попадения, за да направи пълния обрат в мача.

Пюскюлю вкара два много красиви гола, като изравнителния бе със задна ножица още преди почивката в 35-та минута. Вторият гол на бранителя пък бе след центриране и удар с глава в долния ляв ъгъл на вратаря, а футболистите изпаднаха в екстаз след поредната драматична победа.

Това бе трети гол от началото на сезона за опитния бивш бранител на Несебър, а Пюскюлю се разписа и при успеха у дома с 4:0 срещу Верея Стара Загора през есента.