Роналдо не бе достатъчен и Юве допусна нова грешка (видео)

Кристиано Роналдо отбеляза редовния си гол, но Ювентус завърши 1:1 при гостуването си на Верона. Португалската звезда откри резултата в 49-ата минута, но Антонин Барак изравни в 77-ата. За втори път този сезон тимът на Иван Юрич измъква точка от шампиона, след като и първият мач завърши при 1:1.

"Бианконерите" са трети и изостават на седем точки от лидера Интер. Това е поредното разочарование за отбора на Андреа Пирло през последните седмици след загубата от Наполи и тази от Порто в Шампионската лига. Верона е на девето място с актив от 35 точки.

Двубоят започна при вихрено темпо и положения и пред двете врата. Аарън Рамзи отправи първия удар. Уелският национал стреля от малък ъгъл, а топката отиде във външната страна на мрежата. Юве доминираше в началните минути, а Кристиано Роналдо бързо показа, че е на терена. Португалецът проби отдясно и стреля, топката се отклони и отиде в опасна близост до голлинията, но играч на гостите не стигна до нея, а защитата на Верона успя да я изчисти.
Домакините отговориха с две добри атаки. При втората Фараони стреля с глава в седмата минута, а Шчесни направи блестящо спасяване. Вратарят отклони топката и тя се удари в гредата преди да излезе от терена.  Атаките се редяха и в двете посоки, а следващата ситуация бе пред Силвестри, който успя да отрази удар на Киеза от добра позиция.

Темпото не спадна, но опасните ситуации намаляха. Битка се водеше за всяка педя терен. Тимът на Пирло не можеше да намери пролуки в защитата на съперника. До почивката Силвестри се размина с конфузна ситуация, в която се подхлъзна, но аз негово щастие топката не стигна до играч на гостите. Лазаня направи отличен пробив, но в крайна сметка бе спрян след отлично разбирателство между Де Лихт и Шчесни.

Втората част започна отлично за Ювентус, който поведе в 49-ата минута. Киеза бе изведен на позиция в наказателното поле. Той привлече защитниците, залъга, че ще стреля, и намери Кристиано Роналдо. Португалецът се разписа с прецизен удар, въпреки че Силвестри докосна топката. За него това е 19-и гол в Серия А през тази кампания.

След попадението Верона започна по-често да атакува и по-успешно. Шчесни имаше много работа. Той направи блестящо спясаване след удар от дистанция на влезлия като резерва Дарко Лазович. Рамзи пък пропусна отлична възможност да удвои аванса на "бианконерите". Той получи топката от Кулушевски, но ударът му бе блокиран.

В 77-ата минута Лазович центрира в наказателното поле, а Барак се извиси над Алекс Сандро и с глава прати топката в мрежата. Домакините продължиха на високо темпо, а играчите на Юве сякаш се измориха и не успяха да направят натиск в края.

ВЕРОНА - ЮВЕНТУС 1:1
0:1 - Роналдо (49)
1:1 - Барак (77)