Метц обърна Бордо в края

Метц победи като гост Бордо с 2:1 в среща от 27-ия кръг на футболното първенство на Франция и се изкачи на пето място в класирането. Домакините откриха резултата през първата част, а с два гола след почивката гостите стигнаха до обрат.

За победителите попаденията отбелязаха Томас Дилейни в 72-ата минута и Вагнер Гонсалвеш в първата минута на добавеното време. За Бордо точен беше Самуел Калу в 14-ата минута.

Метц записа втора поредна победа като гост и то със същия резултат и се изкачи на пето място в класирането. Бордо е в сериозна криза, като записа пета загуба в последните си шест мача от първенството, но е на 11-а позиция.