Петзвезден Байерн не пощади Кьолн, баварците с 9 гола в два мача (видео)

Световният клубен шампион Байерн (Мюнхен) разгроми на своя стадион "Алианц Арена" с 5:1 Кьолн в мач от 23-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Ерик Максим Чупо-Мотинг даде начало на головата фиеста попадение с глава в 18-ата минута след асистенция на Леон Горетцка. В 34-ата минута Роберт Левандовски отбеляза първия от двата си гола в мача, а в 49-ата Елиас Скири вдъхна надежда на Кьолн. Левандовски обаче охлади ентусиазма на гостите с попадение в 65-ата минута. С два късни гола в рамките на 4 минути (82', 86') резервата днес Серж Гнабри оформи крайния резултат. Баварците на Ханзи Флик увеличиха временно аванса си пред преследвача РБ Лайпциг на 5 точки на върха в класирането (мюнхенци са с 52). Лайпциг приема по-късно днес Борусия (Мьонхенгладбах). Кьолн е 14-и с 21 точки.

Баварците днес имаха и още един повод за празнуване освен победата. Те отбелязаха 121 години от основаването си като клуб, което се случва на 27 февруари 1900.

В последните си две срещи момчетата на Ханзи Флик са отбелязали общо 9 гола. Четири от тях бяха при победата с 4:1 срещу Лацио в Рим в първа осминафинална среща от Шампионската лига във вторник.

Навършилият вчера 18 години талант Джамал Мусиала получи място в стартовия състав зад нападателя Роберт Левандовски, а на двете крила на атаката за баварците действаха Ерик Максим Чупо-Мотинг и Льорой Сане. Ондрей Дуда и Емануел Денис пък бяха в най-предни позиции за "козлите" от Кьолн.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

След "тих" първи четвърт час, в 15-ата минута Никлас Зюле реши да пробва далечен изстрел към вратата на Кьолн и съвсем не бе далеч от това да порази целта, като топката профуча край левия страничен стълб на стража на гостите Тимо Хорн.
Три минути по-късно мюнхенци вече имаха аванс в резултата. След хубава атака на домакините Леон Горетцка центрира технично отдясно и качи топката на главата на получилия възможност за изява като титуляр Ерик Максим Чупо-Мотинг. Камерунският нападател не пропусна златния шанс и от съвсем близко разстояние опъна мрежата зад Хорн с точен удар с глава - 1:0.
В 25-ата минута сантиметри не достигнаха на Роберт Левандовски да реализира дежурното си попадение. Полякът стреля с глава и топката мина опасно близо до десния страничен стълб на Хорн.
Полската голова машина на Байерн обаче не пропусна да порази противниковата врата още преди края на първото полувреме. В 34-ата минута Лева направи страхотна комбинация с Горетцка, при която полякът подаде с пета на атакуващия халф, който пък елегантно преодоля бранител, за да изведе "деветката" в отлична позиция в наказателното поле на гостите. Левандовски не пропусна да изпрати топката във вратата и направи резултата 2:0 с 27-ото си попадение за сезона в Бундеслигата и общо 33-о във всички турнири.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Четири минути след почивката Елиас Скири върна интригата мача с гол за Кьолн. Той наказа разсеяна игра на баварците в отбрана и от съвсем близко разстояние копна топката, прехвърлайки Мануел Нойер - 2:1.
В 65-ата минута Левандовски получи чудесен пас от току-що появилия се в игра за мюнхенци Томас Мулер и без забавяне с шут от границата на наказателното поле реализира поредното си попадение - 3:1.
В 76-ата минута груба грешка на Мануел Нойер, който не разчете добре действията си, едва не доведе до гол във вратата на домакините. За късмет на стража на баварците резервата за Кьолн Доминик Дрекслер не се възползва докрай и уцели греда. Секунди по-късно път Горетцка принуди със страхотен шут Хорн да прави брилянтно спасяване и резултатът отново не бе променен.
В 82-ата минута резервата Серж Гнабри отклони топката в опразнената врата на Кьолн с шпагат след подаване отляво на Люка Ернандес, а в 86-ата отново Гнабри стана автор на последното попадение в двубоя, този път с глава, след нова асистенция на Горетцка. В последните секунди гостите имаха възможност да стигнат до втори гол, но не успяха да го сторят, а поражението бе трето поредно за тях в шампионата.