Хетафе се съвзе, Валенсия отново затъва (видео)

Хетафе най-после прекъсна серията си от лоши резултати в Ла Лига. Тимът от мадридското предградие надви с 3:0 Валенсия и се изравни по точки с "прилепите". Попаденията за домакините бяха дело на Мауро Арамбари в 39-ата минута, Хайме Мата в 55-ата и Карлес Аленя в 87-ата. Валенсия пък завърши с 10 човека след червения картон на Муктар Диакаби през второто полувреме.

Преди днешния двубой Хетафе имаше 4 поредни загуби в първенството, като в нито един от тези мачове не успя да отбележи гол. Тимът не се разписа и преди това, при нулевото равенство срещу Алавес.
Както можеше да се очаква, и двата отбора подходиха предпазливо в началото. Хетафе атакуваше малко по-често, но без ясна идея как да стигне до гол. В 39-ата минута обаче Арамбари реши да потърси изненадата и стреля мощно от над 30 метра. Яспер Силесен само докосна топката, но това не беше достатъчно, за да я спре по пътя й към мрежата.

Гостите сами направиха така, че интригата да изчезне набързо в началото на второто полувреме. В 51-ата минута Диакаби беше изгонен за нарушение срещу Неманя Максимович, който му отне топката и се откъсваше фронтално срещу вратата. малко по-късно Мата беше изведен в наказателното поле и покачи на 2:0.
С човек по-малко Валенсия нямаше никакъв шанс. Юношата на Барселона Аленя влезе от пейката в 85-ата минута, а две по-късно вкара трети гол за Хетафе. Той посрещна лошо отбита от защитата на "прилепите" топка и преодоля Силесен.

След мача на "Колисеум Алфонсо Перес" Хетафе и Валенсия имат по 27 точки и са в долната половина на таблицата.