100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Скъпоценна точка на "До Драгао" бетонира Спортинг на върха (видео)

Порто и Спортинг (Лисабон) завършиха при нулево равенство в голямото дерби от 21-ия кръг на португалската Примейра Лига. От този резултат със сигурност по-доволни са "зелено-белите", които направиха нова важна крачка към шампионския трофей. Те имат аванс от 10 точки пред Порто, а "драконите" могат още днес да бъдат свалени от второто място от Брага.

Днешното равенство прекъсна серията от шест поредни победи на Спортинг в първенството, но спечелената точка може да е с цената на титла в края на сезона. Отборът на Рубен Аморим е допуснал само 10 гола във вратата си и по този показател превъзхожда значително всичките си конкуренти.
Порто имаше надмощие до почивката, но не създаде много положения пред вратата на Антонио Адан. Испанският страж се намеси решително в 27-ата минута, когато Уилсон Манафа се освободи в наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл.

През второто полувреме Спортинг продължи да играе много дисциплинирано. Защитата на "лъвовете" неутрализира напълно Мехди Тареми и Муса Марега, което беше в основата на спечелената точка. Столичният тим единствен няма загуба през сезона и само чудо може да го лиши от титлата.
В друг мач днес Фамаликао и Фарензе също не успяха да си отбележат голове. За домакините не игра Божидар Краев. Санта Клара пък разгроми Пасош Ферейра с 3:0. Гостите пък пропуснаха да изместят Бенфика от четвъртата позиция.

Фамаликао е на 16-о място с 19 точки, като изпреварва само Боависта и Маритимо. В следващия кръг тимът ще гостува именно на Боависта.