Пирин не се затрудни срещу Септември (Симитли) (видео)

Пирин (Благоевград) победи Септември (Симитли) с 2:0 като домакин в регионалното дерби от 20-ия кръг на Втора лига. И двата гола за "орлетата" паднаха след изпълнение на ъглов удар, като Спас Георгиев (45') и Александър Дюлгеров (60') записаха имената си сред голмайсторите. Това бе трета поредна победа за благоевградчани след подновяването на пролетния дял, като и трите успеха бяха постигнати със същия резултат.

В 13-ата минута добра атака на Пирин доведе до остро центриране в наказателното на Юлиян Попев отляво. Там на сантиметри от топката се размина Преслав Йорданов, а нахлуващият от задна позиция Спас Георгиев бе изпреварен от футболист на Септември и не успя да я вкара на празна врата. 5 минути по-късно Манолев опита далечен изстрел, но неточно.
В 23-ата минута само гредата попречи на "орлетата" да открият резултата. Исуф отправи хубаво центриране отдясно, което обаче не доведе до нищо опасно в наказателното поле на Септември. Топката все пак достигна до Станислав Манолев, който от дъгата на стреля добре, но нацели напречната греда.
Само няколко секунди по-късно защитата на "зелените" сбърка и предостави топката на Карапетров. Той напредна отдясно и шутира, но ударът му се оказа крайно разочароващ и не представляваше заплаха за Петър Петров.
В самия край на първото полувреме домакините от Благоевград получиха правото да изпълнят корнер. Карачанаков изпрати топката към далечния край, където намери свободния Спас Георгиев, който от своя страна стреля директно от въздуха и откри за 1:0.
Второто полувреме започна с хубаво изпълнение на Конър Хендерсън от пряк свободен удар, което доведе до добра намеса на Филип Димитров.
В 60-ата минута отново корнерът се оказа слабото звено в защитата на Септември (Симитли). Конър Хендерсън изпрати топката добре в наказателното поле след центриране от ъглов удар и намери Александър Дюлгеров, който с глава насочи кълбото във вратата на гостите за 2:0.
До края оборотите на мача спаднаха и не се създадоха особено опасни положения. Септември се активизира, като направи опит да се завърне в мача, но така и не създаде нищо интересно.
С тази своя победа Пирин остава на върха в класирането с 41 точки след 18 мача и увеличи серията си на 6 поредни победи. Прекият конкурент на благоевградчани за първото място Локомотив (София) пък изостава с 5 точки и ще търси задължителна победа в следващия си мач срещу намиращия се в ужасна форма отбор на Нефтохимик.
Септември от своя страна запазва осмата си позиция, като има в актива си 25 точки след 18 мача. Отборът от Симитли обаче прекъсна серията си от 4 поредни мача без загуба и ще бъде изпреварен от Созопол, който утре ще спечели служебно срещу отказалия се Кариана (Ерден).

ПИРИН 2:0 СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ)
1:0 С. Георгиев (45)
2:0 Дюлгеров (60)