Глътка въздуха за Ница след трите поредни загуби

Ница изненадващо победи Рен като гост в първи мач от 27-ия кръг в Лига 1. "Орлетата" спечелиха с 2:1 визитата си на участника в групите на Шампионската лига и сложиха край на серията си от три поредни загуби в първенството.

Амин Гоуири откри от дузпа за Ница в 19-ата минута, в 39-ата Мартен Терие изравни, а в 58-ата Флавиус Данилиуц донесе така важната победа на гостите.

Поражението задълбочи кризата в Рен. Тимът на Жулиан Стефан няма победа в шест поредни мача, като загуби всеки от последните три. В класирането Рен е осми с 38 точки, а Ница се изкачи на 12-ата позиция с 32.

В началото домакините доминираха, но грешка на Дамиен Да Силва доведе до дузпа в полза на Ница, реализирана от Гоуири. Рен успя да възстанови равенството малко преди почивката, когато силен удар на Терие не остави шансове на Валтер Бенитес - 1:1.
В 58-ата минута 19-годишният талант от школата на Байерн (Мюнхен) Флавиус Данилиуц вкара с глава победния гол за "орлетата". Късметът обърна гръб на Рен в последните секунди, когато Серу Гираси уцели гредата.

В следващия кръг Рен ще гостува на Лион, а на Ница предстои домакинство срещу Ним.