Олимпиакос елиминира ПСВ след късна драма (видео)

Крайни резултати в Лига Европа - това са 1/8-финалистите
Отборът на Олимпиакос елиминира нидерландския ПСВ Айнховен в 1/16-финалите на Лига Европа след късна драма.

Резултатът 2:4 в полза на тима от южната ни съседка в първия мач означаваше, че нидерландците трябва да вкарат поне два гола без да допуснат нов във вратата си, за да продължат. Домакините стартираха ударно, като създадоха няколко добри момента, като особено активен беше Еран Захави. Именно израелският футболист откри резултата в 23-ата минута с глава, а в 44-ата с брилянтно изпълнение на пряк свободен удар удвои.

През втората част гърците логично се активизираха, тъй като един гол в тяхна полза променяше всичко. На два пъти гредата спаси домакините от попадение.

В 88-ата минута обаче Ахмед Хасан се озова на точното място в точното време и вкара безценния гол за Олимпиакос, докато ПСВ нямаше вече време за реакция и приключи участието си.

ПСВ Айндховен - Олимпиакос 2:1 (2:4 в първия мач)
1:0 Захави (23)
2:0 Захави (44)
2:1 Хасан (88)