Марек обърна Добруджа у дома

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) се поздравиха с 6-а победа в първата осмица на Суперлигата, след като обърнаха и се наложиха у дома над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (19:25, 25:19, 25:19, 25:23) в изтеглен мач от 11-ия кръг, игран тази вечер.

Така Марек е на 4-о място във временното класиране с 6 победи, 4 загуби и 19 точки, но и мач по-малко. Добричлии пък са пети с 5 победи, 6 загуби и 16 точки. В следващия 12-и кръг дупничани гостуват на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), докато Добруджа приема Левски. И двете срещи са следващия четвъртък (4 март) от 18,30 часа.

Първата част на срещата започна под диктовката на гостите от Добруджа. Впоследствие, ролите се размениха, но това не продължи дълго и така играчите на Мирослав Живков поведоха без проблеми след категорично 25:19. Втората част стартира ударно за Марек, които бяха водещи през цялото време. Момчетата на Виктор Карагьозов имаха превес във всички елементи и резултатът бе изравнен след ново 25:19.

Идентично се разви и третия гейм, в който Марек бе също толкова категоричен и излезе убедително напред след поредно 25:19. Гостите от Добруджа заиграха по-мобилизирано в четвъртата част и това даде резултат. Въпреки, че на моменти разликата бе повече от стабилна, дупничани постепенно успяха да ги пречупи на блокада и да вкарат интрига. Атаката и началният удар бяха решаващи в ключовите моменти и Марек се поздрави с победата след 25:23 и 3:1.

Над всички за Марек бе Илиян Преспов със страхотните 25 точки (2 блока, 4 аса и 40% позитивно посрещане) за победата. Калоян Балабанов (3 блока, 3 аса, 30% ефективност в атака и 61% позитивно посрещане) и Светослав Иванов (1 ас, 46% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане) добавиха по 13 точки за успеха.

За тима на Добруджа единственият с двуцифров актив бе Жулиен Георгиев с 19 точки (3 блока и 47% ефективност в атака).

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:1 (19:25, 25:19, 25:19, 25:23)
МАРЕК: Светослав Станков 8, Илиян Преспов 25, Калоян Балабанов 13, Светослав Иванов 13, Павел Душков 4, Любчо Янков 4 - Димитър Механджийски-либеро (Цветелин Цветанов 2, Ивайло Дамянов, Димитър Дулчев 3, Дафин Коцаков-либеро)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев 4, Жулиен Георгиев 19, Димитър Маринков 6, Мартин Мечкаров 8, Венцислав Рагин 9, Денис Чавдаров 8 - Николай Тодоров-либеро (Методи Ананиев 2, Любослав Телкийски, Християн Димитров 1, Самуил Василев-либеро)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.