Наполи победи, но не заличи пасива от първия мач (видео)

Отборът на Наполи постигна победа с 2:1 при домакинството си на Гранада от 1/16-финалите на Лига Европа. Неаполитанците обаче отпаднаха от турнира след загубата с 0:2 преди седмица. Така те бяха елиминирани от испански противник в европейските клубни турнири за шести пореден път в историята си. За "партенопеите" точни бяха Пьотър Жиелински (3') и Фабиан Руис (59'), а за гостите, които извършиха три принудителни смени, се разписа Анхел Монторо (25').

Заради многото отсъстващи поради травми Дженаро Гатузо беше направил само две промени в състава си след шампионатната загуба с 2:4 от Аталанта. Така в защита се появи Калиду Кулибали, а в атака място намери капитанът Лоренцо Инсиние, чийто партньор беше Матео Политано в нетрадиционната за тима схема 3-4-1-2. Промените в състава на гостите бяха повече, като 38-годишният Хорхе Молина водеше нападаението на отбора, подреден във формация 4-2-3-1.

Не бяха изминали три пълни минути и домакините вече водеха в резултата. Това стана след рейд и точен шут по земя на Жиелински от границата на наказателното поле. В петата Антонио Пуертас прати топката в тяхната мрежа от воле, но се оказа, че е бил в засада и така голът не беше зачетен. В 13-ата Инсиние опита удар, който обаче беше неточен.

В 25-ата минута Димитри Фулкие центрира, а Монторо засече топката с глава, с което изравни за испанците. В 32-ата Максим Гоналон пробва акробатично изпълнение, с което не намери целта. В 35-ата Инсиние стреля директно от фаул, а напречната греда му попречи да върне аванса на "партенопеите". До края на първата част нервите взеха превес и главният съдия показа цели шест жълти картона за няколко минути. В добавеното време на частта Джовани Ди Лоренцо се разписа, но попадението не беше признато заради засада. Междувременно, на гостите им се наложи да извършат две принудителни смени след контузии на Гоналон и Карлос Нева. Никола Максимиович и Молина пък се отчетоха с пропуски.

В 52-ата минута Елиф Елмас излезе на отлична позиция, но Руи Силва изби топката с крак. Малко след това Диего Мартинес извърши третата си принудителна смяна в мача - този път замененият беше Херман Санчес. В 59-ата неаполитанците проведоха успешна контраатака, която позволи на Фабиан да отбележи гол за 2:1 при втория си шут. В 62-ата Инсиние отправи удар от воле, но той завърши в ръцете на Силва. Последваха неточни изстрели на резервата Дрис Мертенс и Фабиан.

В 70-ата Тиемуе Бакайоко се разписа само за да види как попадението му не е признато заради негов фаул в атака. Малко след това Жиелински опита удар по земя, който не доведе до нищо съществено. В 74-ата Фабиан шутира, но над вратата. В 86-ата Инсиние отправи техничен удар, но спечели само корнер. В добавеното време Силва отрази опасен удар на резервата Фаузи Гулам, а секунди по-късно шут на Жиелински профуча покрай неговата врата. Така резултатът се запази същият и Наполи отпадна от състезанието, а дебютантът Гранада ще играе на 1/8-финал.

НАПОЛИ - ГРАНАДА 2:1

1:0 Жиелински (3')
1:1 Монторо (25')
2:1 Фабиан (59')

Наполи:

Мерет, Максимович, Кулибали, Рахмани, Ди Лоренцо, Фабиан, Бакайоко, Елмас, Жиелински, Политано, Инсиние

Гранада: Силва, Фулкие, Санчес, Дуарте, Нева, Монторо, Етеки, Мачис, Гоналон, Кенеди, Молина