19-ата поредна победа засили Ман Сити към четвъртфиналите (видео)

Манчестър Сити записа 19-а поредна победа във всички турнири и направи голяма крачка към 1/4-финалите на Шампионската лига, след като надигра с 2:0 Борусия (Мьонхенгладбах) в двубой, в който германският тим домакинства на стадион "Ференц Пушкаш" в Будапеща. Срещата се оказа доста лека за "гражданите", които доминираха през цялото време, макар и да не създадоха толкова голям брой чисти голови положения. Бернардо Силва откри резултата в 29-ата минута, след което асистира на Габриел Жезус (65') за второто попадение. Борусия (Мьонхенгладбах) не затрудни изобщо Едерсон и трудно може да се надява на нещо повече в реванша.

Джосеп Гуардиола направи пет промени в сравнение с мача с Арсенал през уикенда. Кайл Уокър, Аймерик Лапорт, Родри, Фил Фодън и Габриел Жезус стартираха. Кевин Де Бройне и Серхио Агуеро останаха на пейката за началото. Аржентинецът се появи в игра за последните десетина минути.
В състава на Борусия (М) имаше една корекция от двубоя с Майнц 05. Денис Закария замени Валентино Лазаро.
"Гражданите" наложиха натиск от самото начало, но атаките им се разбиваха, преди да се стига до реална опасност за Зомер. Най-активен бе Рахийм Стърлинг. В 27-ата минута той поиска дузпа след шпагат на Бенсебаини. Такава обаче правилно не последва, защото алжирецът докосна топката. Само минута след това обаче Сити закономерно стигна до аванс. Жоао Кансело проби добре отдясно, след което центрира перфектно, а Бернардо Силва засече с глава.

Сити не успя да създаде друга опасност до почивката. "Жребчетата" пък само един път през първото полувреме организираха една добра контраатака, но тя не доведе до нищо. Борусия не направи нито един опит за удар към вратата на Едерсон през първата част.
В 54-тата минута Габриел Жезус пропусна чудесна възможност да удвои след грешка на Бенсебаини, но се забави и ударът му бе блокиран.
В 63-тата минута Гладбах за първи път създаде нещо интересно през вратата на Едерсон. Това се случи, след като Плеа много нестандартно опита да засече с пета центриране на Закария отдясно. Топката придоби интересна траектория и полетя към далечния ъгъл, но в крайна сметка премина на сантиметри встрани.
Веднага след това Сити удвои аванса си. Кансело отново центрира към Бернардо Силва, който свали с глава успоредно на голлинията. Жезус засече отблизо за 0:2.
До края Фодън и Марез пропуснаха да направят победата на Сити по-изразителна. Символичните домакини пък имаха претенции за дузпа, след като Хофман падна в наказателното поле след контакт с Кансело. Сигнал обаче не последва, а и след преглед на ситуацията от ВАР това не се промени.
Буквално в последната секунда на добавеното време Борусия пропусна най-доброто си положение. Резервата Волф излезе очи в очи с Едерсон, но стражът спаси. Това бе и единственият точен удар на германския отбор.
За Манчестър Сити това бе 12-а поредна победа като гост, което е рекорд за английски отбор от елита.