Атракцията Лийдс с класика срещу Саутхамптън

След две поредни загуби и един от редките мачове, в които не отбеляза гол, Лийдс стигна до класическа победа с 3:0 в домакинството си на Саутхамптън. Отборът на Марсело Биелса вкара и трите попадения след почивката.

Патрик Бамфорд откри резултата в 47-ата минута с 13-ия си гол за сезона. Той се възползва от отлично извеждащо подаване на Тайлър Робъртс. Стюърт Далас удвои аванса на домакините с удар от границата на наказателното поле в 78-ата минута, а прекрасно изпълнение на фаул от страна на Рафиня сложи точка на спора в 84-ата минута.

Преди първия гол Саутхамптън имаше предимство. Гостите имаха претенции за две съдийски решения. Отсъдена дузпа в тяхна полза бе отменена след намесата на ВАР. "Светците" обаче бяха по-недоволни, когато попадение на Че Адамс след бързо изпълнен фаул не бе зачетено, тъй като съдията Андре Маринър показа, че не е дал сигнал играта на бъде подновена.
След почивката нещата изглеждаха разбично и Лийдс можеше да вкара и още голове. Вратарят на гостите Алекс Маккарти направи две отлични спасявания. Първо той отрази удар на Бамфорд малко след първия му гол, а по-късно спря Диего Йоренте, който стреля отблизо.
С този успех йоркшърци се изкачиха на десето място и само 4 точки ги делят от шестия Ливърпул. Саутхамптън пък записа седма загуба в последните си осем мача. Тимът на Ралф Хазенхютъл още не е застрашен, но ако продължава по този начин, ще се озове в битката за оцеляване.